Донација “Лицидерског срца” Одељењу дечије хирургије ОБ Ужице – Град Ужице
Sony Playstation 5, телевизор и пратећа опрема чине донацију фестивала “Лицидерско срце” која је уручена Одељењу дечије хирургије Опште болнице Ужице. То је по речима Иване Цветковић потпредседнице Удружења грађана Ера, традиционална, хуманитарна компонента фестивала, која траје 16 година, где се приход од продаје лицидерских срца усмерава у хуманитарне сврхе и већином набавља опрема намењена деци.
На овој донацији, Удружењу грађана Ера, организатору Међународног фестивала дечијег фолклора захвалио се др Александар Лазић директор ЗЦ Ужице, истакваши да су сви грађани Ужица поносни на његово постојање а запослени у Здравстеном центру захвални на овој и свим до сада урученим донацијама.
“У име запослених и деце упућујем захвалност оргнаизаторима фестивала који годинама уназад у свом фокусу има децу и који је много пута до сада донирао средства и опрему за дечија одељења ОБ Ужице. Овом приликом урађено је нешто што је било по жељама деце а то конзола која ће им омогућити да колико је то могуће осете кућну атмосферу током дана које проводе у болници”.
Према речима Иване Цветковић потпредседнице Удружења грађана Ера, “Лицидерско срце” већ 16 година боји наш град песмом и игром и поред идеје о дружењу деце из разних земаља има и компоненту фестивала на коју су изузетно поносни.
“То је хуманитарни рад у који су директно укључена наша и деца из свих крајева света, куповином лицидерског срца донирају, а ми се потрудимо да донесемо најбољу одлуку коме ћемо та средства на крају донирати. Као много пута до сада то је Општа болница Ужице и сигурни смо да средства иду у праве руке. Избор је био на деци Sony Playstation 5, телевизор и пратећа опрема сигурно је нешто, што ће деци у тешким данима измамити осмех на лице. са друге стране, сигурни смо да дајемо и пример осталима да будемо људи људима. Човек је социјално биће и уколико не помогнемо једни другима, не можемо се развити као личности”, нагласила је Цетковић уз захвалност здравственом центру Ужице који је свих 16 година био на располагању током трајања фестивала.
На Одељењу Дечије хирургије тренутно је око 16-оро деце, а према речима др Војислава Станковића идеја о оваквој врсти донације потекла је управо од деце. Он истиче да је пажљиво направљен одабир видео игара и обезбеђен већи број џојстика, како би и више деце истовремено било укључено у игру.
“То их стимулише да се брже покрену и међусобо комуницирају. Мислим да колико год било необично има добар ефекат на боље расположење и бржи опоравак деце”, истакао је др Станковић.